ביקורים ביקבים

המלצות למסלולים וטיולי יקבים

בנינו לכם מספר מסלולים לדוגמה לשימוש במידה ורוצים לבקר בכמה יקבים מומלצים באותו איזור.
מומלץ בחום לקבוע עם היקבים מראש בכדי לוודא שיש מקום או לא לפספס אירועים מיוחדים שלעתים היקב מקיים.

יום בגליל המזרחי

בשטח יחסית מאוד קטן בגליל המזרחי (על גבול הגולן) ישנם יקבים רבים ואיכותיים, מדובר ביום דיי עמוס מומלץ לפצל אותו או לבחור חלק מהיקבים. מתחילים את הסיור ביקב אור הגנוז שמציעה טעימות ממגוון סדרות היקב(עמוקה,מרום ואורות) ליקב גם יינות קינוח. משם ממשיכים ליקב לוריא בספסופה, ליקב יינות לבנים ואדומים שזכו בפרסים רבים בנוסף ניתן לרכוש מיצים טבעים וישנם צימרים למי שרוצה להישאר לישון.  לאחר מכן נוסעים לפארק התעשיה דלתון בו נמצאים 2 יקבים מהטובים בארץ: יקב דלתון ויקב אדיר. יקב דלתון בעל הוא יקב גדול המייצר מעל ל 1.5 מיליון בקבוקים בשנה ומציע מגוון סדרות לטעימה ניתן לטעם בחדר הטעימות או לצאת לספסלים שבחוץ ולהנות מנוף מדהים. יקב אדיר הוא יקב קטן יותר המייצר כ-200 אלף בקבוקים אך עטור פרסים, ביקב יש אופציה לארוחות בוקר וגבינות מהאזור, לא להחמיץ את הגלידה לקינוח בשילוב עם פורט.  במידה ונשאר לכם עוד כוח אפשר להצפין כ-10 דקות ליקב מילס בבן זימרה יקב קטן ומשפחתי שמייצר יינות בעלי אופי.

יום בגליל מערבי

מתחילים את הסיור בכפר יאסיף בו נמצא יקב אשקר, היקב מצוי במרתף המשפחה, החוויה מאוד משפחתית וחמה. משם נוסעים לכיון מושב  תובל שם נמצא יקב שטרן,  המסלול עובר דרך ירכא שם ניתן לעצור לקניות/אוכל בלי קשר מדובר באחד הכבישים היפים לנסיעה. ביקב שטרן ישמחו לארח אותכם ולהציג את היינות שזכו במגוון פרסים בארץ ובעולם. משם נוסעים ליקב לטם,  יקב לוטם הוא יקב אורגני  שמייצר יינות באיכות גבוהה.
במידה ורוצים רק שני יקבים עדיף לבחור 2 צמודים (לוטם ושטרן או שטרן ואשקר), כמו כן אשקר לא פתוח בשבת. ניתן להתחיל את הסיור ביקב לטם ולסיים באשקר ומשם להמשיך לעכו לטובת ביקור בעיר.
בדרך עוברים ליד יקב כישור, אשר מייצר יינות מעולים ליקב היה  מרכז מבקרים מרשים, אך נכון לעכשיו מרכז המבקרים סגור עד להודעה חדשה.

יום בגולן

זהו מסלול עם נסיעה ברחבי רמת הגולן, עם הרבה עצירות לצילומים או מסעדות טובות בצדי הדרך.  את היום מתחילים ביקב אסף בכפר קדם, ניתן להזמין ארוחת בוקר או מגוון גבינות בליווי טעימות היין, משום עוברים ליקב אורטל שמעבר ליינות הטובים מציע נוף מרהיב. ממשיכים לכיוון יקב פלטר בעין זיון (ניתן גם לטעום מהסדרה הכשרה שלהם יקב מטר). ובמידה ויש עוד כוח אפשר להצפין לכיוון יקב הר אודם  שמציע מגוון יינות ואף פורט ענברי מיוחד וטעים לקינוח.
ניתן להתחיל מהסוף להתחלה ולסיים ביקב אסף שמציע צימרים ללינה.

אצבע הגליל

מסלול על גבול הגליל והגולן, שכולל 3 יקבים לא רחוקים כ”כ אחד מהשני, מתחילים ביקב הרי הגליל שבקיבוץ יראון, ליקב יינות אשר מהווים עמודי טווח מספר שנים בתרבות היין הישראלית (יראון/מירון) משם ממשיכים ליקב רמות נפתלי שחידש את המרכז מבקרים ונותן חוויה מדהימה. בצמוד אליו נמצא יקב נעמן בעל הסדרות המוזיקליות,לנסות להגיע ליקב בזמן שיש הופעות והשקות של יינות חדשים.

טיול יקבים בכרמל

את המסלול נפתח ביקב אמפורה בכרם מהר”ל, היקב נמצא במבנה אבן ייחודי וצמוד לו ניתן למצוא בית בד, משם נוסעים לכיוון  כפר תקווה שם נמצא יקב טוליפ, ליקב יין שזכה בציון 96 בתחרויות בעולם (לא ניתן לטעימה) אך כלל יינות היקב מיוחדים וטעימים, מעבר לכך היקב מאמין ודוגל בשילוב אוכלוסיה עם צרכים מיוחדים. משם ממשיכים לכיון חיפה לביקור ביקב וורטמן יקב משפחתי שמייצר יינות מוקפדים, לא לוותר על טעימת היינות הלבנים.

טיול יקבים בעמק יזרעאל

את המסלול נפתח ביקב יפתחאל, מעבר לטעימת יינות, במקום יש בית קפה וטעימות דבש, ליקב אירועים מיוחדים בהם יש פעילות לילדים (בנושא דבש או יין)  מומלץ לעקוב. משם נסיעה של כ-15 דקות נעבור ליקב עמק יזרעאל שבו יש מגוון יינות בניהם גם סידרה ישראלית שעשויה מענבים ארץ-ישראלים וסידרה טבעית. נקודה אחרונה לטיול היא יקב נטופה, שם נטעם יינות בנינוח צרפתי שעשויים ללא רבב, בחדר הטעימות מבטיחים לכם חוויה של הסברים, יינות טובים, והכורסאות הכי נוחות מכל היקבים.

טיול יקבים באיזור זיכרון יעקוב

איזור זיכרון יעקוב מלא ביקבים רבים, זהו אחד הישובים הראשונים שהתמחה בגפן, כמובן נתחיל בביקור יקב כרמל (לשעבר כרמל מזרחי) מדובר ביקב הגדול בארץ בעל מרכז מבקרים וחנות אין פה את הקסם של יקב קטן ומשפחתי אך זהו היקב הגדול בארץ ואחד הפורצי דרך. משם נעבור ליקב סומק יקב קטן שמייצר יינות בקפידה רבה בעבר מכר את הענבים לכרמל וכעת עושה את היינות בעצמו. כעת נדרים לגבעת עדה ליקב תשבי, ליקב מסעדה טובה ואופציה לטעימות שוקולד בנוסף ליין , לעיתים ניתן להגיע עם בקבוקים ולמלא יין במחיר מוזל כפי שנהוג באירופה, (לא להתבלבל יש חנות של יקב תשבי בזיכרון, אנחנו מדברים על היקב המקורי בגבעת עדה). משם נמשיך להדרים לבנימינה ושם נוכל לבחור בין יקב בנימינה הגדול ובעל הסדרות המוכרות: אבני החושן, יוגב, רזרב וטבע לבין יקבים קטנים משפחתיים ואיכותיים בבנימינה כמו  יקב בר-מאור או יקב מרגלית.

טיול יקבים בשרון

את הטיול הבא נעשה לאורך הים, נתחיל מהנקודה הדרומית ונצפין, היקב הראשון הוא יקב אלכסנדר יקב משפחתי שמייצר יין 3 דורות . משם נצפין כרבע שעה ליקב ויתקין מחלוצי יקבי הבוטיק בארץ שהתפרסם בזכות היין מסע ישראלי. במרחק לא גדול אף נמצא יקב רקאנטי הוותיק עם מרכז המבקרים הגדול.

טיול יקבים בשומרון

את הטיול נתחיל ביקב טורא שנמצא כ-5 דקות מאריאל, היקב ידוע ברוזה המתקתק שקשה להשיג כי נחטף מהמדפים ובסדרה הגבוהה של היינות האדומים שזכתה באשכול הזהב. משם נסע לכיון יקב גבעות שנמצא בישוב שילה (גבעת הראל), יינות היקב זכו בפרסים בינלאומיים, נסיעה קצרה משם לאזור התעשייה של שילה שם מרכז המבקרים של יקב שילה. משם אם נותר לכם זמן וכוח יש נסיעה של כ-20 דקות דרומה ליקב פסגות, יקב שגדל בקצב מדהים ותוך זאת ממשיך לשמור על איכות ומגוון מדליות משלל תחרויות מכל העולם.

טיול יקבים שפלת יהודה - איזור משמר דוד

אזור שפלת יהודה מרובה ביקבים, את הסיור הזה נתחיל ביקב ברבדו בסמוך לכרמי יוסף, יקב בסגנון estate כלומר ממוקם בלב ליבם של הכרמים, משם נמשיך ליקב שורק (הוא פתוח רק פעם בחודש) יקב שורק מעבר להיותו יקב  הוא גם בית ספר לייננים ויש בו מסלולי הכנת יין. משם להמשיך ליקב קלו דה גת, יקב בוטיק ישראלי בקיבוץ הראל, למרגלות הרי יהודה בעל 3 סדרות: סיקרא, קלו דה גת והראל. אחרון חביב יהיה יקב קדמא יקב שמכין יין בכדי חרס כמסורת העתיקה, ליקב גם מסעדה ואופציה לארוחות במקום או פיקניק.

טיול יקבים שפלת יהודה - איזור בית שמש

בשטח הקטן של איזור בית שמש נמצאים יקבים רבים היה קשה לבחור רק ארבעה אבל הצלחנו, נתחיל את הסיור ביקב מוני, יקב עם נוף משגע ומגוון יינות שכל אחד ימצא את מבוקשו, היקב נמצא במערה והאירוח מפנק. משם נסע ליקב גדול שמייצר מעל ל 8 מיליון בקבוקים בשנה יקב טפרברג. מולו נמצא יקב צרעה, יקב קטן עם 3 סדרות: הרי יהודה, שורש ומיסטי היילס  כל סדרה זכתה בפרסים רבים לנסות לא לפספס אף אחד.  נקודה אחרונה ליום תהייה ביקב פלם, שיושבים על המרפסת ביקב פלם ניתן בקלות להתבלבל ולחשוב שאנחנו בחו”ל עם נוף הכרמים, להוסיף על זה יינות טובים בדגש על הפלם קלסיקו שחובה לטעום.

טיול יקבים שפלת יהודה - אופציה שלישית

נתחיל את הביקור בבר-גיורא שם נמצא יקב סוסון ים, מי שמבקר ביקבים יודע שהסוד הוא אנשים, ופה יש את אחד האנשים היותר מעניינים ובעל סיפורים רבים זאב דוניה, בלי קשר גם היינות מדהימים. משם נסיעה של כ-15 דקות ליקב יפו שנמצא בנווה מיכאל מקום פסטורלי שנותן תחושה של בריחה מהכל. ממשיכים לכיוון נתיב הל”ה בכדי לבקר את יקב עמק  האלה, שנותן לטעימה את שלושת הסדרות של היקב. לאחר שהיינו ביקב בסדר גודל בינוני נקנח ביקב קטן ומשפחתי ניתן לבחור בין יקב שריגים לבין יקב צפרירים. שניהם מייצרים מתחת ל-10 אלף בקבוקים וניתן לראות את הנגיעה האישית בכל אחד מהם.

טיול יקבים בדרום (צפון הנגב)

ביקור ביקבים בנגב היא בהחלט חוויה מיוחדת, נוף מדברי ויינות שאוהבים חום. נתחיל את הביקור ביקב דרימיה, לעתים יש בצירים ליליים, הופעות חיות וימי מכירה מומלץ לעקוב. משם ממשיכים ליקב יתיר שנבנה למרגלות המצודה בתל ערד היהודאית, בסמוך לכרמים ביער ביתיר. משם נמשיך לנסוע דרומה ליקב מדבר,  יקב שמפריח את השממה בגידול גפנים ויצור יין במדבר.

לשתף

אני מעל גיל 18

כי בכל זאת יש חוק

אני מעל גיל 18

כי בכל זאת יש חוק

preloader