נתי נעים יין

לקראת 2 פסטיבלי היין שלנו לכבוד ראש השנה בתל אביב ובירושלים החלטתי לענות למספר שאלות שלכם וקצת לספר את הסיפור האישי מאחורי פסטיבלי היין.

איך הכל התחיל?

הפסטיבל הראשון התקיים ב-10 באפריל 2021. זאת הייתה תקופת הקורונה בה העסק MyYain תפס תאוצה בעיקר בזכות סדנאות שנעשו בזום. מאוד היה חסר לי המפגש הפרונטלי עם האנשים וגם זאת הייתה תקופה ללא אירועים או הפקות כלל אפילו הסומליה באותה שנה נדחה. לקראת סוף מרץ יצאה הנחיה של משרד הבריאות שניתן לקיים אירועים בשטח פתוח והגבלה של התו הירוק עד 200 איש, היו לי המון חששות אבל אמרתי ננסה מקסימום לא ילך נחזור לעשות דברים אחרים. התקשרתי לחברים (יננים ויבואנים) אח”כ פניתי לעשרות יקבים שלא הכירו אותי אז, חלק לא הבינו מה אני רוצה מהם וחלק אמר יאללה ננסה. היו כ-20 מציגים את הפלייר עשיתי בעצמי כדי לחסוך. האירוע נמכר כולו תוך 10 ימים ללא פרסומות ממומנות, ומשם הלכנו וגדלנו למספר פסטיבלים בשנה של אלף איש כל אחד.

הפסטיבל הראשון

המודל בפסטיבלים

המודל בפסטיבלים שלנו הוא ייחודי ופורץ דרך, כיום אני רואה יותר ויותר אנשים עובדים ככה וזה באמת מחמם את הלב. הבנתי בתחילת הדרך שהייתי לא מוכר, שאני צריך לשכנע יקבים להשתתף, החלטתי לא לקחת דמי עלות מהיקבים ולספוג את כל העליות שיש בפסטיבל מהדוכן ועד הקרח. היה ממש מצחיק לראות את התגובות של היקבים בהתחלה , רמת החשדנות הייתה גבוהה מאוד אבל ברגע שהבינו שזה מודל מנצח עבור שני הצדדים יצרנו קשרים מעולים, יש יקבים שנמצאים מהפסטיבל הראשון ולא פיספסו אף פסטיבל: מוניץ, בן עמי, בנימינה, דני, עמק האלה ועוד..

פסטיבל ירושלים נתי
מפסטיבל בירושלים - כניסה למגרש חדש

מה השתנה עם הזמן?

עם הזמן אני תמיד מנסה להשתפר ולשפר את הפסטיבלים, אפשר לראות את זה בנראות של הפסטיבלים (אין יותר אירועים בלי מעצבת לאירוע ולהזמנה), בכמות היקבים (היום אין פסטיבל עם פחות מ-45 יקבים ו-300 יינות), בתמורה למחיר – הוספנו זיכוי 25 ש”ח לרכישת יין וגם הרבה אטרקציות שמצטלמות מדהים ומפתיעות כל פעם את המשתתפים. אני חושב שזו עבודה לא פשוטה, צריך תמיד להיות עם אצבע על הדופק : יקבים חדשים, טרנדים, חוקים הגבלות וזה לא נגמר..

עדין מתרגש מכל פסטיבל?

כן! ללא ספק. תמיד אבל תמיד אני מרגיש את דפיקות הלב שניה לפני שאני לוחץ על פרסום האירוע.  יש כ”כ הרבה דברים שיכולים לא להסתדר במדינה שלנו, יצא לי לדחות כבר פסטיבל בגלל הלחימה בצפון והנחיות המדינה, היו פסטיבלים בימים של הפגנות ופיגועים, בסוף צריך להתמקד בדברים שאתה כן יכול לשלוט, לנסות להביא את המוצר הטוב ביותר ואז להשקיע בשיווק.  בפסטיבלים האחרונים הריגוש עולה שלב נוסף שאני מציג את היין שעשיתי לזכר אבי- יין אבא. מאוד פחדתי לראות את התגבות של האנשים בזמן שהם טועמים אבל למדתי לקבל כל ביקורת ובסוף הרוב אהבו את היין.

יין אבא
יין אבא בפסטיבל

מה באופק?

לקראת ראש השנה יש לנו 2 פסטיבלים מיוחדים מאוד. אנחנו מכינים הפתעה לחובבי האינסטגם גם בפסטיבלים אז תגיעו מוכנים! בכל פסטיבל יש מעל ל-45 יקבים, 25 שקל לרכישת יין, כוס קריסטל במתנה ועוד המון הפתעות.

 

7.9.23  18:00-23:00 פסטיבל ראש השנה  בגן העיר
בפעם החמישית בגן העיר, שהחליף את שמו לגן עופר, מתקיים פסטיבל יין ביום חמישי 7.9 בתוכנית טעימות חופשי ממעל ל-50 יקבים ויבואנים, כוס יין במתנה, זיכוי 25 שקלים לרכישת יין, חניה חינם לרוכשי יין, הופעה ועוד הרבה הפתעות. מחיר כרטיס 129 שקלים.

רשימת היקבים המציגים:
1848, אבא, אובלס, אולגר, אוליזה, אורן צ’לינסקי יבוא איטליה, אספיריט – דה פייל, בן עמי, בנימינה, ברטרנוה, גולני, גוש עציון, גריין שיכר, דני, הולי קאט,היינות של סשה, הולנדר, הכרודי בירה, הנס שטרבך, הר אודם, הרצוג, ויה מימוריס, וין דה דורה, ורמליון, כינור דוד, כרם ברק, לביא, לביאים, לואיס פסקו, מוניץ’, מלבק קומפני, מלך הערק, מראה מקום, נאור, סלוקיה, סליגשוט, עמק האלה, פורטילו, פינקה פאלה, פסגות, פרקורי, צוובנר, ציפורי, קצרין, צוף רותם, שאטו רמו, שור, שילה.

 

14.9.23  18:00-23:00 פסטיבל יין במתחם התחנה ירושלים
לאחר ההצלחה של פסטיבל שבועות, מתקיים פסטיבל נוסף והפעם לראש השנה, בפעם שניה בתחנה הראשונה ירושלים כ-45 יקבים ויבואנים מזקקות ושיכרים. טעימות חופשי ממעל ל-45 דוכנים , כוס יין במתנה, זיכוי 25 שקלים לרכישת יין, מספר הופעות נגנים,  ועוד הרבה הפתעות. בפסטיבל אף יהיו מספר סדנאות יין ללא עלות נוספת למחיר הכרטיס. מחיר כרטיס 115 שקלים.

רשימת יקבים משתתפים:
אבא, אבוהב, אובלס, אולגר, אורן צ’לנסקי יבוא איטליה, בן עמי, בנימינה, ברטרנורה, גולני, גוש עציון, גריין שיכר, דומין סרור,דני, הולי קאט, הולנדר, היינות של סשה, הכרודי -בירה, הר אודם, הרצוג, ויה מימוריס, ירושלים, כינור דוד, לביא, לבני וויס, לואיס פסקו, מבצר עתלית, מוניץ’, מיזון סרלה, מירון, מלבק קומפני, מלך הערק, מראה מקום, מרשה, נאור, נחלה, סופרנובה (כוסות), סלינגשוט, עגור, עמק האלה, פסגות, פרקורי (יבוא מולדובה), צוובנר, קצרין, ראקנטי, שור, שילה

Leave A Comment

לשתף

אני מעל גיל 18

כי בכל זאת יש חוק

אני מעל גיל 18

כי בכל זאת יש חוק

preloader