ביקור ביקב נטופה

יקב נטופה
נתי ביקב נטופה

מאת נתי נעים

קצת על היקב…

אחרי שהוויז הביא אותו לרחבת בית הכנסת, היינו בטוחים שטעינו בדרך, אבל לא!  בצמוד לבית הכנסת של הישוב נמצא מרכז המבקרים של היקב עם חדר טעימות מעוצב להפליא, והכורסאות הכי נוחות מכל היקבים שהייתי בהם!  היקב  הוקם בשנת 2006  כרמי היקב, שוכנים למרגלות הר תבור  ובהם מגוון זני ענבים: סירה, מורבדרה, גרנאש, טמפרניו, טוריגה נסיונל, שאנין בלאן ורוסאן. טרואר ייחודי זה הינו סביבה אידיאלית עבור התפתחותם של זנים ים תיכוניים אלו. ליקב 3 סדרות שמעליהם מנגן דור, יין שיוצא רק שכל הכוכבים מסתדרים.

 

האנשים מאחורי היין:

פייר מיודובניק הוא היינן של יקב נטופה,פייר עבד בקו הייצור הכשר של כמה מטובי היקבים בבורדו וביניהם שאטו לאוביל-פוייפרה ושאטו ז’יסקור,  ואף הוביל חלק מהם.  בנוסף לכך, היה אמון על הפקת היין במספר יקבים בבורגון ובעמק הלואר ואף נדד לפורטוגל כדי להפיק שם את יינות הפורט הכשרים של טיילור’ס. פייר  הגשים חלום ועלה לישראל בשנת 2009 כשהוא מביא עימו את הלהט והידע הצרפתי ליקב נטופה הגלילי.  את הכרמים, מנהל הכורם שחר מרמור ויחד עמו צוות שפועל על פי הנחיות היקב. 

היינות:

🍷 דומיין נטופה רוזה – בלנד של סירה,עם מעט גראנש ומורבדרה, עצה מפייר היא לשתות את היין כמו בדרום צרפת עם קובית קרח. יין רענן ארומטי וקליל מתאים בדיוק לחום שלנו, מחיר באתר 60 שקל.

🍷 דומיין נטופה רוזה – שאנין בלאן ללא חבית,  יין קליל פירותי ארומטי מאוזן, מחיר באתר 60 שקל.

🍷 דומיין נטופה אדום – 50% סירה, 30% מורבדרה, 20% גרנאש, בלנד ים תיכוני, צבע ארגמני, ארומות של פרי אדום ותבלינים. גוף קל-בינוני מרקם רך , כל זה יוצר יין קליל לשתיה ומתאים מאוד לכל מי שרוצה יין אדום “קליל” אך עם מורכבות, מחיר באתר 60 שקלים.

🍷 לאטור נטופה לבן  –גם פה מדובר בשנין בלאן אך הפעם היו כ-10 חודשים בחבית עץ אלון צרפתי. ניתן להרגיש בגוף, טעמי העץ ומורכבות שהתפתחה ביין. מחיר באתר 90 שקל.

🍷 לאטור נטופה אדום – 70% סירה ו-30% מורבדר. 13 חודשי התיישנות בחביות עץ אלון צרפתי. צבע אדום מעט סגלגל. באף פרי אדום ותבלינים. עשוי מעולה , עשיר ואלגנטי, נותן תמורה מעולה למחיר, 90 שקל באתר.

🍷 תל קאסר לבן – 100% רוסאן מתל קאסר בגליל התחתון, היו 10 חודשים בחבית עץ אלון צרפתי. מרגישים את הפרי  עם תיבול נדיב, מאוד מיוחד, סיומת ארוכה.  לא הרבה עושים רואסן זני בארץ, וחייב לנסות את הרואסן הזה. מחיר באתר 130 שקל.

🍷 דור – סדרת הדור לא מחויבת לצאת כל שנה, היא יוצאת רק עם מגיעים לאיכות המתבקשת, היא תהייה יין . בנוסף יכול להיות שנה שבה הדור יהיה מענבי סירה ושנה בה יהיה  מענבים אחרים(לדוגמה בשנת 2016 ענבי טמפרניו) בשת 2017 יין דור היה סירה וזו השנה שטענו, יין שזכה מקום ראשון באשכול הזהב בקטגורית סירה מעל 90 שקל. יין קטיפתי  אלגנטי, עסיסי ובעל יכולת יישון, למרות נוכחות העץ עדין מרגישים את הפרי בדגש על הפרי השחור. יין הדגל, לא זול אבל שווה את המחיר  230 שקל באתר

לסיכום

יקב יחסית צעיר, אבל הגיע עם המון ניסיון. ניתן לראות את הניסיון ויד הצרפתית  בשילוב זנים ים תיכונים דבר היוצר שילוב מדהים. ליקב קהל איכותי וגדול בחו”ל וצריך להתחיל להכיר אותו יותר בארץ.

היינות באתר:

לשתף

אני מעל גיל 18

כי בכל זאת יש חוק

אני מעל גיל 18

כי בכל זאת יש חוק

preloader