ביקור ביקב יפתחאל

יקב יפתחאל

קצת על היקב…

משפחת אופיר הקימה את היקב, תוך זיקה לחקלאות ולכרמים. בהתחלה היו מוכרים את הענבים ליקבים הגדולים אך משנת 2000 הוחלט לנסות ולעשות יין בעצמם. מרכז המבקרים נמצא בבקתת עץ שיובאה לארץ ונותנת תחושה של מקלט עם שקט ויופי של פעם וריח מעצי האלון.

בצמוד בנוסף קיים גם בית קפה וטעימות דבש שנעשה ע”י המשפחה, לעתים בשבתות יש אירועים לילדים בזמן שאתם טועמים יין.

האנשים מאחורי היין:

כיום היינן של היקב הוא צביקה אופיר  דור שני למשפחת כוורנים וכורם ותיק,  ילדי המשפחה מצטרפים לעשייה בשנים האחרונות. בנוסף היינות מיוצרים בהדרכתו ובפיקוחו של היינן קובי טוך.

יקב יפתחאל

היינות:

🍷 סנג’ובזה 2015  – הענב האיטלקי המוכר לנו מיינות הקינאטי וברולנו. לא הרבה יקבים ישראלים עושים יין זני מענב זה, אבל  כנראה שאיזור הגליל היינן היקב עושים לו טוב. טעמי פירות ותבלינים עם גוף בינוני וחומצי בעל טאנינים קלים. הייתי אומר שהוא  אחד הטובים בארץ מאוד מפתיע חובה לחובבי הענב. מחיר 75 שקלים.

🍷 מרלו 2014  – היין התיישן משך 12 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי, הגפנים גדלות באדמות גיר קלות ומאווררות על גדות נחל ציפורי ומעובדות בקפידה.אף טוב של פרי שחור: שזיף  ודובדבנים עם תבלינים  טאנינים רכים. בשנים קודמות היין זכה באשכול הזהב. מחיר 89 שקלים

🍷 פטיט סירה 2017 – לרוב נהוג להשתמש בפטיט סירה כחלק קטן בבלנד להענקת גוף עשיר ליינות פשוטים, כאן  מייצרים יין המופק כולו מענבי פטיט סירה.הצבע הוא הכוכב האמיתי של היין, ארגמן מיוחד במינו, עשיר בטעמים ובארומות. אני חושב שכל חובב יין צריך לנסות פעם אחת יין זני מסוג זה, מחיר 105 שקלים.

🍷 מרסלן 2018  – גם במקרה הזה אין הרבה יקבים עם יין זני מסוג זה, ענבי המרסלן נוצרו מהכלאה מוצלחת בין הזנים: קברנה סוביניון וגרנאש. כך מקבלים גם פירותיות עם ארומטיות בשילוב עם גוף. מחיר 105, שוב צביקה כנראה אוהב לעשות דברים שלא כולם עושים, לכן לחובבי היין מומלץ לטעום יין זני כזה.

לסיכום

יקב קטן, איכותי ובעל ניסיון רב, לא מייצר מעבר ל 10,000 בקבוקים בכדי לשמור על רמה גבוהה, ישנם יינות מיוחדים בועטים שלא הולכים בתלם, לא הרבה עושים כיינות כאלו בארץ.

היינות באתר:

לשתף

אני מעל גיל 18

כי בכל זאת יש חוק

אני מעל גיל 18

כי בכל זאת יש חוק

preloader