ביקור ביקב רוגלית

יקב רוגלית

יקב רוגלית קטן קטן ושקט שקט אבל אי אפשר להתעלם ממנו:  איכות היין, הדיוק והקו המקשר בין כלל היינות, והאנשים המדהים שמאחורי היקב.

קצת על היקב

יקב רוגלית נמצא  בנווה מיכאל, מדובר מיקב משפחתי שמאחוריו עומדים ישי ושרון כוהן, שהחליטו לעבור מהעיר לכפר, מרמת גן הגדולה לנווה מיכאל שיושב בצמוד לדרך היין. הזוג עבר בשנת 2008 ולאחר כמה חודשים קיבלנו כמעט בטעות משלוח של ענבים ואמרו שינסו להכין יין, התוצאה הייתה טובה ומשם  החל רעיון היקב להתגבש ולהתקדם ומאז נרכשו ונטעו הכרמים שניתן לראות אותם מהבית המשפחה שהוא גם מרכז המבקרים, שרון התמקצעה בתחום יצור היין והיא גם מנהלת המעבדה של יקב שורק  וישי התמקצע בתחום גידול הגפנים והכרמים.
כיום היקב מייצר כ-7,000 בקבוקים , חמשת אלפים מתוכם אדומים  והשאר לבן מאדום ורוזה. השם רוגלית נבוע משיטת גידול מסתורית (לא נעשת ביקב) בה הגפנים גדלים בצמוד לקרקע. היקב החליט כצעד לקידום תרבות היין לתמחר את היינות שלו במחירים נמוכים יחסית ליקב בוטיק וזהו בין היקבי הבוטיק בתמחור הכי נוח שיש! שאומרים VFM  מתכוונים ליקב רוגלית.

רוזה 2019

רוזה שנעשה  מסירה וקברנה סובניון, שנבצרים ביחד. הסירה מגיעה לבשלות מוקדם ולכן תורמת את הצבע והסוכר הגבוה  והקברנה  מביא יותר חומציות. ההחלטה לעשות את הרוזה מבלנד היא לא פחות מגאונית והסיבה היא מינימום תיקון חומצה והתערבות של  חומרים שהם לא ענבים, כי  במידה וצריך עוד חומצה פשוט מגדילים את אחוז הקברנה בבלנד.
ליין צבע ורד יחסית כהה ,ארומות של תות,  ופרחים חומציות נעימה קליל וכייפי מאוד. מתאים לקצת שמש . מחיר לצרכן 75 שקלים.

רוגלית רוזה

מלבק 2018

מלבק זני וחדש יחסית ליקב, נבצר בסוכר נמוך בכדי לשמור על רעננות וארומות פרי. שהה 14 חודשים בחבית  פירותי מאוד , טבק עדין  מעט וניל. שטועמים מרגישים את הפרי והארומות  מאוד עגול עדין ונעים לשתיה, סיומת ארוכה. מחיר 80 שקלים.

מלבק רוגלית

דנא 2017

הסיפור מאחורי השם מקסים: שם משפחתה של שרון לפני הנישואין הוא דנא, בהתחלה ומי שטעם את הגירסאות הראשונות של היקב זוכר שהיה רשום דנה על השם (עברות השם), אך בשנים האחרונות הוחלט לחזור לשם המקורי ולשנות בחזרה את שם היין לדנא.  מדובר בבלנד של קברנה סובניון, מלבק וסירה. אורמות פרי חזקות, שטועמים טאנינים  רכים עגולים ונעימים, חומצה טובה ומורגשת. זהו גם החוט המקשר בין רוב  היינות.

פטיט סירה ופטי ורדו 2017

היין קצת שונה מרוב יינות היקב, קצת יותר אגרסיבי קצת יותר בועט ובעל גוף מלא יותר. חובבי הפטי ורדו יאהבו אותו מאוד כי הוא מורגש שם בבלנד אך עדין מקבל את התיבלון של הפטיט סירה שגם תורם את הארומות שלו. יין שזכה גם במספר פרסים והרבה מחובבי הז’אנר היינות הכבדים אך שעדין נותנים כבוד לפרי.

לסיכום, החוויה ביקב מדהימה! לאנשי היקב סיפור חיים מדהים שחובה לשמוע ממקור ראשון, האירוח מאוד משפחתי חם ומזמין. היינות קשורים אחד לשני בעשייה המדויקת, בטאנינים הרכים, ובכבוד לפרי.

פרטי תקשורת של היקב:

לשתף

אני מעל גיל 18

כי בכל זאת יש חוק

אני מעל גיל 18

כי בכל זאת יש חוק

preloader