ביקור ביקב יפו

יקב יפו
שיר שמולביץ

מאת שיר שמולביץ

קצת על היקב…

כשמגיעים ליקב יפו, שלמרות שמו שוכן דווקא בנווה מיכאל שבעמק האלה, שוכחים לרגע מהמציאות שסובבת אותנו.

כשמגיעים ליקב יפו נכנסים לעולם של יין טוב, אנשים מדהימים ואווירה מקסימה, שנשארת ונשמרת למרות חום מטורף של 40 מעלות (בלבד).

כשמגיעים ליקב יפו נהנים מיינות מיוחדים מאוד בטעמם, כאלה שמרגישים שהושקעה בעשייתם קודם כל אהבה.

כשמגיעים ליקב יפו בורחים מהמציאות…

האנשים מאחורי היין:

סטפן צלניקר, בוגר הפקולטה לחקלאות באוניברסיטה העברית ולימודי ייננות בחבל בורדו שבצרפת – הוא האחראי על יינות היקב, ומהווה הוכחה ברורה לכך שאהבת היין ועשיית היין זורמת בדם, לפחות במשפחה הזאת.  משה צלניקר מנכ”ל ויינן הראשון של היקב, אן מרי צלניקר, אן מרי נולדה בצרפת וחיה בחבל אלזס למשפחה של יצרני יין.

היינות:

🍷 הומאז’, רוסאן 2019  – בתור מי שהרבה שנים הגדירה את עצמה כאחד שלא אוהבת יין לבן, הרוסאן באופן כללי היה עבורי הפתעה מקסימה, והרוסאן של יפו עוד הרבה יותר. מתיקות וחמיצות מורגשות ומאוזנות, טעמי פרי וסיומת של עוד.

🍷הסובאז’, ,WHITE 2019 שרדונה-ויונייה, – הלבן החדש (יחסית) של היקב. שרדונה עם טוויסט מרתק של הויונייה, שהופך את היין ליותר יבש ו”עצי”, אפילו שהוא לא ראה חבית בכלל. מאוד מעניין ומומלץ לטעימה.

🍷 הומאז’ שרדונה 2019  – כשהתחלתי את מסעי בעולם היין היין הלבן היחיד שהסכמתי לשתות היה שרדונה. אחרי הכל, לא בכדי אומרים על שרדונה שהוא היין האדום הכי לבן שיש. השרדונה של יקב יפו נהדר בעיניי ומי שאוהב את הזן – חייב שיהיה לו ארגז כזה בבית. שילוב של טעמי אגס, מלון ופרי הדר, עם עם רמזים לווניל ועץ אלון למרות שהיין לא עבר יישון בחבית כלל – וזה מה שאני אישית אוהבת במיוחד.

🍷 סובאז’, קריניאן 2018 – אישית פחות מתחברת לזן כשהוא “נקי”, אבל גם ממנו יקב יפו יודע לעשות את המירב והמיטב. יין אדום קליל ונהדר לימים חמים שכאלה.

🍷 הומאז’, סירה 2018 – מי שאוהב יין עם חמיצות מורגשת ומודגשת – זה בדיוק היין עבורו. בן זוגי פחות התחבר, אבל אני מצאתי את עצמי נהנית ממנו מאוד. טעם מפולפל משהו, עם סיומת ארוכה.

🍷 הומאז’, מרלו-שיראז 2016 – יין מאוזן באופן מדהים. תוספת המרלו איזנה לגמרי את החמיצות של הסירה, והתוצאה היא יין משובח ומופלא, שהולך נהדר גם עם גבינות;))  קשות, כחולות בעיקר אבל ממש לא רק, וגם עם בשר. לא סתם לקחתי איתי אחד כזה הביתה.

לסיכום

מעבר ליינות המשובחים, חייבת לציין את הכנסת האורחים המקסימה של משה ואן, בעלי היקב, שרק בשביל להכיר אותם שווה להגיע; שני אנשים שאהבת היין ואהבת האירוח פועמת בהם מאז הכירו בצרפת לפני הרבה שנים והביאו את אהבתם לארץ, תרתי משמע.

אם עוד לא הייתם – ביקור מומלץ מאוד, ואם כבר הייתם – אני די בטוחה שזה אחד היקבים שתרצו לחזור אליו שוב. לחיים 🍷.

היינות באתר:

לשתף

אני מעל גיל 18

כי בכל זאת יש חוק

אני מעל גיל 18

כי בכל זאת יש חוק

preloader