ביקור ביקב טרה נובה

יקב טרה נובה
שיר שמולביץ

מאת שיר שמולביץ

קצת על היקב…

במושב כנף, ממש על גבעה המשקיפה גם אל הכינרת, גם לצפת וגם לחרמון, ניצב לו בענווה יקב טרה נובה. היקב הוקם בשנת 2006 על ידי ארבעה אנשים טובים באמצע הדרך, שמחוברים לאדמה, לשורשים ולארצנו הקטנטונת והטובה, ומייצר כיום 10,000 בקבוקי יין בשנה – יינות אדומים בלבד.
הענבים מהם מיוצרים היינות של יקב טרה נובה גדלים באושר בכרם תל-פארס הנמצא בגובה של 750 מטרים מעל פני הים, על פני שטח שהינו הר געש כבוי.
זני הענבים הגדלים בכרם תל-פארס הם שיראז, קברנה סוביניון ומרלו, מהם מייצר היקב יינות זניים ובלנדים שונים – כולם ייחודיים ומייצגים ללא צל של ספק את העובדה שכל יינות היקב מיוצרים באהבה.
כשתגיעו לביקור ביקב טרה נובה תתקבלו בסבר פנים יפות ותזכו ליהנות מטעימה ממבחר סוגי היינות הקיימים לצד כיבוד קל שכולל גבינות, לחמים וכמובן – את שמן הזית הנ-ה-ד-ר שמיוצר במקום.

האנשים מאחורי היין:

היינן והכורם הוא גיל שרון, נכד לסבא שהיה בעלים של יקב ברומניה שבזכותו ניצלו חייו וחיי משפחתו בזמן מלחמת העולם השנייה. איתו נמצאים גם אילן מטלון ,אילן אפריים ואדריאן ויינסיחר.

היינות שנטעמו:

🍷 שיראז 2016 – אחד מיינות השיראז המיוחדים ביותר שטעמנו. 100% ענבי שיראז, ארומות מדהימות של פרי וטעמים של פירות יער אדומים ושחורים. גוף מלא ועשיר, כאשר כל לגימה מתגלה עוד רובד ביין שעוד לא טעמנו קודם. סיומת ארוכה שמשאירה טעם של עוד (ועוד).

🍷 שיראז מרלו 2017 – יין המורכב מ-60% שיראז ו-40% מרלו, 40% אשר נותנים טוויסט מקסים לענבי השיראז. היין מאופיין בצבע אדום עמוק וטעמים פירותיים, בהם ניתן לזהות פטל ואוכמניות עם ארומות של פלפל, ליקריץ והל. יין בעל גוף מלא, איזון ייחודי וסיומת נפלאה וארוכה.

🍷 חבית 14 בציר 2016 – יין המורכב מ-67% מרלו, 22% שיראז ו-11# קברנה סוביניון. גם הוא, כמו שני היינות האחרים שטעמנו, יין עשיר ומיוחד, בעל ארומות נפלאות של וניל, שוקולד ותבלינים וטעמי דובדבנים, פטל שחור ושזיפים. גם פה – הסיומת לחלוטין משאירה טעם של עוד.

🍷 בראשית 2013 – בלנד של שיראז, קברנה סוביניון ומרלו. צבע אדום כהה, ריח מצוין עם ארומה של וניל מהחבית, איזון מצוין, טעמים של פירות יער אדומים וסיומת ארוכה שעושה חשק לשתות עוד. לעניות דעתי בהחלט אפשר ליישן עוד כמה שנים, אבל גם מצוין לשתות כבר עכשיו.

לסיכום

היינות של יקב טרה נובה מיוחדים ומאוד נגישים כבר מהלגימה הראשונה. הביקור ביקב מומלץ מאוד, אבל חשוב לדעת שכאשר אין אפשרות לבקר – יש משלוחים עד הבית ללא עלות נוספת (ברכישה מעל 150 ש”ח), ואל תדלגו על שמן הזית שלהם. אין ספק שתיהנו. לחיים!

לשתף

אני מעל גיל 18

כי בכל זאת יש חוק

אני מעל גיל 18

כי בכל זאת יש חוק

preloader