נתי נעים יין

נתי נעים

לה פורה בלאנש בתרגום מצרפתית לעברית –  היער הלבן. על שם בית יער הלבנון – שמלבין את עוונתינו. המיקום של היקב הוא ממש לא ביער אלא במדבר, איזור יתיר. ליקב חשוב להציג את החיבור להיסטוריה האזורית ועשיית יין כהמשך לעשיה היהודית בארץ לפני כ-3,500 שנה. ברמה האישית היקב הפתיע מאוד ברמת הדיוק והאיכות של היין. עוד מסדרת הכניסה במחיר נגיש ועשייה משובחת ועד יינות הדגל. אז קצת לפני החג התארחנו במסעדת FLAME  לערב של הרבה בשר ויין.

דביר רוזה

יין רוזה שהופק מענבי מרלו מכרם נווה שבנגב המערבי בעל 12.5% אלכהול.היין בעל ארומות של תותי בר לצד פריחה אביבית. בלגימה מורגש בו טעמים של פירות יער המאוזן בחמיצות מרעננת.מומלץ להגיש אותו קר. מחיר 89 ש”ח.

תלפיות לבן

ממסך לבן המבוסס על ענבי רוסאן (60%) וסוביניון בלאן (40%). התיישן במיכלי נירוסטה ללא חבית . הענבים מאיזור ערד. ליין ארומות רעננים של הדרים יחד עם משמש ודבש. בלגימה מתגלים טעמים מתקתקים של דבש ואשכוליות. הוא בעל חומציות מאוזנת, עם גוף בינוני. טמפרטורת הגשה מומלצת 8 מעלות . מחיר 79 ש”ח.

ברונו דרמון

דביר פינו נואר

 יין ישראלי ייחודי, עשוי מ-100% ענבי פינו נואר,שנבצרו ידנית בכרם שְׂדֶה כָּלֵב, בגובה של 900 מטר.היין התיישן כ-12 חודשים בחביות עץ צרפתיות, לא עבר סינן.
אני שמח להגיד שזה הפינו נואר הישראלי הטוב ביותר שטעמתי השנה. מדוייק מאוד  בעשייה קליל אבל בעל אמירה. עשייה חכמה מאוד, לא ניסיון לחכות את הפינו נואר הצרפתי אלא להוציא את המיטב מהזן בארץ. מחיר 129 ש”ח.

דביר קברנה סובניון

למעשה זאת הייתה החשיפה של הערב, זאת השנה הראשונה בה עושים את היין הזה- ואני מקווה שזו תחילת מסורת- דביר קברנה סובניון.

 עשוי מ 100% ענבי קברנה סוביניון מגפנים בוגרות שגדלו בכרם היחידני בשְׂדֶה כָּלֵב בגובה  900 מטר. היין התיישן כ- 12 חודשים בחביות עץ צרפתיות ואמריקניות, ובוקבק ללא סינון. עוצמתי, מאוזן ואלגנטי. מחיר 129 ש”ח.

לסיכום הבנתי שאני חייב ללכת לבקר ביתיר את היקב ולטעום את הכל. כי מדובר ביקב מדהים עם עשייה מדוייקת והרבה צניעות. תודה רבה ליינן ברונו דרמון על היינות המעולים.
תודה לאירוח במסעדת FLAME שאת כלל המנות במקום עושים על אש גלויה (כן גם את הקינוחים).  
אם הגעתם עד לפה ממליצים לקרוא גם על היינות המומלצים לחג.

Leave A Comment

לשתף

אני מעל גיל 18

כי בכל זאת יש חוק

אני מעל גיל 18

כי בכל זאת יש חוק

preloader